Tänään on touko 20, 2013, 08.37
[ Facebook-kommenttia]
Ylipotkijat: Mika, Elina
Rami Niemi » helmi 18, 2007, 18.11
Nade kirjoitti:Minkä takia suonikohjuja ei saa hieroa? Voiko se olla vaarallistakin jos niitä hieroo?
Rami Niemi » helmi 18, 2007, 18.17
Elina kirjoitti:Anteeksi häiriköinti, mutta kyllähän kipuaistimukset ovat subjektiivisia. Tästä on tehty tutkimustakin (yhteen tutkimukseen olen eräällä tapaa myös osallistunut ).
Rami Niemi » helmi 19, 2007, 12.32
Rami Niemi kirjoitti:Sami Meisalmi kirjoitti:Hierojat tappavat TEO:n listojen mukaan noin 200 henkeä vuosittain, kun jynssäävät vanhojen ihmisten laskimotukoksia liikenteeseen.Tämä ei sitten muuten pidä paikkaansa lainkaan.Suomessa tietääkseni vakuutusyhtiön tai TEO:n rekisterien mukaisesti koulutetun hierojan hoitopöydälle ole kuollut ketään. (Varmistan asian viimeisimmän laidan vielä maanantaina vakuutusyhtiöiltäni (VARMA, IF) ja TEO rekisteristä sekä Koulutettujen hierojien liitosta.)
Sami Meisalmi kirjoitti:Hierojat tappavat TEO:n listojen mukaan noin 200 henkeä vuosittain, kun jynssäävät vanhojen ihmisten laskimotukoksia liikenteeseen.
MikaelF » helmi 20, 2007, 19.18
Haluan MikaelF:n mielipiteen siitä, että miten kolmen k:n hoito edesauttaa semmoisten "pienten" kudosvaurioiden paranemista. Ja miten hoidon jättäminen pois aiheuttaa komplisoitumista vamman paranemisprosesseissa?
cyt » loka 8, 2008, 21.58
Mumonkan » loka 12, 2008, 09.26
Pocari » tammi 18, 2009, 13.19
Rami Niemi kirjoitti:Pitää suihkuttaa suoraan iholle, kankaan läpi suihkuttaessa etenkin paleltumavamman tapahtuessa paleltuma-alueelle kulkeutuu pöpöjä kankaasta ja tulehdusriski nousee huomattavasti.
Sami Meisalmi kirjoitti:Runsasta verenvuotoa "sisältävissä" vammoissa kolmen K:n hoitoa ollaan jo joissain maissa hautaamassa historiaan. Ruotsissa on jopa kuollut kyseisen ensiavun takia nuoria urheilijoita.
Sami Meisalmi kirjoitti:Aivoveritulppaan joka aiheuttaa aivoinfarktin.
suppulam » kesä 26, 2009, 14.13
MikaelF » kesä 26, 2009, 14.41
Totte » helmi 20, 2010, 16.23
Paluu Mahanpururata
Potkijoita lukemassa tätä aluetta: Ei kauniita ja rohkeita ja 3 kurkkijaa