Etsitkö kamppailuharrastusta? Aloita suoraan tästä uusi aihe valmiiden kysymysten kanssa ja odota, kun konkarit vastaavat sinulle. :boxing2:

007 tulee kaapista

Pannu aina kuumana ja pöydissä tilaa. Keskustelua kamppailulajien ulkopuolelta huumoria unohtamatta. :)

Valvoja: Valvoja

Kuvake
bodyguard
päähänpotkija
Viestit: 22944
Lauteille: Syyskuu 2005
Paikkakunta: Helsinki

007 tulee kaapista

Viesti bodyguard »

Iltasanomat kirjoitti: "James Bond tulee kaapista (6.9.2006 06:56)

James Bond on ehkä maailman kuuluisin naistenmies - mutta tulevaisuudessa kyltymätön sankari ei voi vastustaa myöskään komeamman sukupuolen viettelyksiä. James Bond -leffan tuottajat kaavailevat agentille homosuhdetta.

Brittiagenttia näyttelevä Daniel Craig herätti kohua suutelemalla miestä uudessa elokuvassaan Infamous. Leffapusun jälkeen Craigistä tuli hetkessä homoikoni.

- Homot piirittävät minua minne tahansa menenkin, Craig on kertonut.

Nyt James Bond -leffan tuottajat aikovat hyödyntää Craigin maineen miesrakkauden suurvisiirinä. He suunnittelevat Bondin ja toisen salaisen palvelun agentin Felix Leiterin välille erotiikkaa tihkuvaa suhdetta Bond 22 -elokuvaan. Sen on tarkoitus ilmestyä Craigin Bond-debyytin, Casino Royalen jälkeen.

- Moderni Bond on entistä herkempi. Hän pitää naisista, mutta hänellä on silmää myös mieskomeudelle, leffalähde kertoi Daily Star -lehdelle."
Maailma muuttuu Eskoseni :lol:

‎-I thought you were cool.
-I am. And you know what makes me cool? The fact that your opinion means less than squat to me.

Blogi
Kuvake
tiikerinsilmä
reiteenpotkija
Viestit: 373
Lauteille: Marraskuu 2005
Paikkakunta: raisio

Viesti tiikerinsilmä »

:shock:
"I should have went to sleep, but I tapped like a bitch" - Ed Herman
Kuvake
Haapasalo
munillepotkija
Viestit: 712
Lauteille: Kesäkuu 2006
Paikkakunta: Joensuu

Viesti Haapasalo »

Siis hyi STNA !1!!1

Siis ihan karmee idea. Hyi helvata, mitähän vielä.

Kyllä tossa tapauksessa sen sihteerin pitää olla vähintään lesbo tai transu.

:evil:
Thaiboxing since 31.8.2006
Joensuun Thaiboxing Club
Kuvake
Mika
etupotkija
Viestit: 92628
Lauteille: Joulukuu 2004
Paikkakunta: Tampere
Etulaji: Pilates, HIIT
Sivulajit: Girya, Yinjooga
Takalajit: Tanglang

Viesti Mika »

Asiaa. 8)

Kyllä kunnon panomies panee ketä tahansa.


Mänzyllähän tulee olemaan "tiukat paikat" seuraavassa Potku-tapaamisessa.... :badgrin:
ไม่เป็นไร
Zen, I haz it.

Слава Україні! 🇺🇦

Potki etuja!
sinappi
etupotkija
Viestit: 2929
Lauteille: Tammikuu 2006
Etulaji: voimankäyttö
Takalajit: Brasilialainen jujutsu, vapaaottelu, lukkopaini, Bujinkan budo taijutsu, Hontai Yoshin-ryu jujutsu, judo, taekwondo ja muay thai

Viesti sinappi »

Reikä se on rinkelissäkin. Ku tosimies nai, ni siinä on nainen vaan tiellä!

Tää on ilmiselvästi joku homostelijoiden juoni saada harrastamastaan haureudesta hyväksyttävä, hieno ja jopa iloinen asia. :roll:
Kuvake
Elina
etupotkija
Viestit: 16300
Lauteille: Joulukuu 2004

Viesti Elina »

Minulla ei ole mitään homoutta vastaan, mutta tuommoinen on kyllä ärsyttävää, että tehdään Bondistakin väenvängällä biseksuaali (todennäköisesti joku visionääri haluaa varmistaa, että elokuvayhtiö pääsee osingoille tästä gaybuumista, joka ainakin vielä on selvästi käynnissä). Ihan tyhmää :(
Miklu
kylkeenpotkija
Viestit: 2126
Lauteille: Tammikuu 2005

Viesti Miklu »

Kukahan tulee olemaan eka Bond-poika?
Bruce Lee elää!
Kuvake
Paappa
päähänpotkija
Viestit: 12782
Lauteille: Syyskuu 2005
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Paappa »

Miklu kirjoitti: Kukahan tulee olemaan eka Bond-poika?
Orlando Bloom?
"Always keep an edge on yr knife, son, always keep an edge on yr knife
'cause a good sharp edge is a man's best hedge against the vague uncertainties of life"
(Corb Lund)
Vlad Tepes
päähänpotkija
Viestit: 6831
Lauteille: Elokuu 2005

Viesti Vlad Tepes »

Paappa kirjoitti:
Miklu kirjoitti:Kukahan tulee olemaan eka Bond-poika?
Orlando Bloom?
Hei, just kysyttiin ekaa Bond-poikaa, ei seuraavaa Bond-tyttöä!
Ronin
etupotkija
Viestit: 4457
Lauteille: Tammikuu 2005
Paikkakunta: Mushroomland

Viesti Ronin »

sinappi kirjoitti: Tää on ilmiselvästi joku homostelijoiden juoni saada harrastamastaan haureudesta hyväksyttävä, hieno ja jopa iloinen asia. :roll:
Ai niin kuin Dumb & Dumber:ssa siinä vessakohtauksessa kun Jim Careyin hahmo on paniikissa wc:n lattialla ja iso gay avaa vetoketjuaan ja sanoo "Think happy thoughts." :lol:

Anyway, vaikkei sinällään mitään homoja vastaan olekaan niin tämä yletön homouden mainostaminen joka suunnalla sai tilaamaan Straight Pride-paidan. Toivottavasti tulee ajoissa, että ehdin laittaa seuraavalle keikalle.
When facing difficult situations it is best to dash forward bravely and with joy...

Liity Etupotkijaksi!

Luettavaa (ja tykättävää) potkulaisille!
riku
kylkeenpotkija
Viestit: 2347
Lauteille: Joulukuu 2005

Viesti riku »

Voi kun suloista minun mielestäni. Minä olenkin aina pitänyt vähän epäilyttävänä kaikkia niitä vaihtuvia Bond-tyttöjä, enemmänkin alibeina kuin varteenotettavina seurustelusuhteina, sellaista näennäishetskuilua :lol: ..

Riku Ylönen
Kuvake
bodyguard
päähänpotkija
Viestit: 22944
Lauteille: Syyskuu 2005
Paikkakunta: Helsinki

Viesti bodyguard »

Vahvasti kyllä epäilen että kyseessä on vain tuottajien mainoskikka...
Mutta kyllä nuo seksikohtaukset Bondissa (ja yleensäkkin elokuvissa) ovat niin tylsiä että mulle ihan sama vaikka siellä joku Koppalakkimies olisi Bondia polkemassa :?

Ronin kirjoitti: Anyway, vaikkei sinällään mitään homoja vastaan olekaan niin tämä yletön homouden mainostaminen joka suunnalla sai tilaamaan Straight Pride-paidan
Olen samaa mieltä. Ongelma mielestäni tässä "homobuumissa" on sellainen että missään vaiheessa tv:ssä homoseksuaalisuutta ei esitetä normaalina asiana. Kaikki tv- ohjelmien homot ovat niiiin yber-stereotypioita. Tämä ei mielestäni millään tavalla edesauta suvaitsevaisuutta, pikemminkin päinvastoin.

‎-I thought you were cool.
-I am. And you know what makes me cool? The fact that your opinion means less than squat to me.

Blogi
riku
kylkeenpotkija
Viestit: 2347
Lauteille: Joulukuu 2005

Viesti riku »

bodyguard kirjoitti: --Mutta kyllä nuo seksikohtaukset Bondissa (ja yleensäkkin elokuvissa) ovat niin tylsiä että mulle ihan sama vaikka siellä joku Koppalakkimies olisi Bondia polkemassa :?---
Sinä katsot vain vääränlaisia elokuvia. Esimerkiksi Private Gladiatorin dialogi ei ole ihmeellinen mutta... eikun ei mitään :oops: ...

Riku Ylönen
Ronin
etupotkija
Viestit: 4457
Lauteille: Tammikuu 2005
Paikkakunta: Mushroomland

Viesti Ronin »

No toisaalta, Tarantinon kanssa olen samaa mieltä, että elokuvissa tylsimmät kohtaukset on seksikohtaukset, eli niitä ilman voisi elää vallan mainiosti. Eri juttu sitten jos sillä on joku juonellinen funktio kuten esim. raiskauksessa tms. mutta pelkällä paljaalla pinnalla herkuttelu on vaan tylsää.
Toisaalta, saishan siitä naurut jos näytettäis kun joku viiksibodari poliisin asussa painaa Bondia. :badgrin:
bodyguard kirjoitti: Olen samaa mieltä. Ongelma mielestäni tässä "homobuumissa" on sellainen että missään vaiheessa tv:ssä homoseksuaalisuutta ei esitetä normaalina asiana. Kaikki tv- ohjelmien homot ovat niiiin yber-stereotypioita. Tämä ei mielestäni millään tavalla edesauta suvaitsevaisuutta, pikemminkin päinvastoin.
Tosin ei ne homppelit itse edesauta paljoa tuon stereotyypin kumoamista: samalla työpaikalla on muutama, jotka on tosi stereotyyppisiä kampauksista sössöttävään puhetapaan. :roll:
When facing difficult situations it is best to dash forward bravely and with joy...

Liity Etupotkijaksi!

Luettavaa (ja tykättävää) potkulaisille!
YJT
kylkeenpotkija
Viestit: 3983
Lauteille: Helmikuu 2005
Paikkakunta: Lohja

Viesti YJT »

riku kirjoitti: Minä olenkin aina pitänyt vähän epäilyttävänä kaikkia niitä vaihtuvia Bond-tyttöjä, enemmänkin alibeina kuin varteenotettavina seurustelusuhteina,
Noh, noh! Olihan Bond naimisissakin; leskimiehiä (puolivallatonta sorttia tosin).
Seppo Vesala

(Kaikki esittämäni mielipiteet ja näkemykset ovat omiani, eikä niitä pidä tulkita minkään yrityksen, yhteisön, organisaation tai viranomaistahon kannaksi)