Hyvät kisat oli juuh, vaikka omalta kohdaltani ei nyt menestystä tullutkaan. Kuitenkin löytyi taas aukkoja omasta pelistä ja vähän positiivistakin.
Tässä tulokset BJJliiton foorumilta:
Men Adult Brown/Black
Open weight
1. Janne Autio, BJJ Center
2. Martin Lavin, Fight Zone Stockholm Checkmat
3. Raimo Posti, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
3. casey jones, SBG
+92 kg
1. Janne Autio, BJJ Center
2. Markus Pettinen, BJJ Center
-92 kg
1. Tero Pyylampi, Tampereen Jujutsukoulu
2. Martin Lavin, Fight Zone Stockholm Checkmat
3. teo viitala, Combat Society
-83 kg
1. Martin Aedma, Võimla SBGi
2. casey jones, SBG
3. Saku Burke, RNC Sport Club
3. Raimo Posti, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
Men Adult Purple
Open weight
1. Hannu Karjalainen, BJJ Center
2. Hannu Soveri, Kushin-Kan
3. Ekke Leinonen, Kushin-kan
3. Alexander Musi Wennergren, Fightzone Stockholm - Checkmat
+92 kg
1. Hannu Karjalainen, BJJ Center
2. Toni Haanpää, Helsingin Itsepuolustuskoulu
3. Heikki Kekäläinen, Jyväskylän Fight Club
-92 kg
1. Juha Käki, MMA Vantaa
2. Andreas Gustafsson, JJK Samurai Team Dynamix
3. Antti karpakka, Jyväskylän Fight Club
3. Christian Lindström, Finnfighters Gym
-83 kg
1. Jarkko Hanninen, RNC Sport Club
2. Hannu Soveri, Kushin-Kan
3. Alexander Musi Wennergren, Fightzone Stockholm - Checkmat
3. Samu Hämäläinen, Gracie Barra Kuusankoski
-74 kg
1. Jyri Kakko, Kushin-kan
2. Ekke Leinonen, Kushin-kan
3. Sami Narikka, Combat Society
3. Severi Nenonen, Barreto Jiu-Jitsu Lahti
-65 kg
1. Lasse Hassinen, Sports Academy No.1
2. Tuomas Pakkanen, pankration gym
Men Blue Open weight
Heavy
1. Risto Vesanto, BJJ Center
2. Harri Paakkola, BJJ Center
3. Ville Niemelä, BJJ Vaasa
3. ilmari Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu
Light
1. max lindblad, Prana Jiu Jitsu Klubb
2. Tomi Juopperi, BJJ Center
3. Erno Elgland, Tampereen Jujutsukoulu
3. Teemu Laitinen, Mikkelin Full Contact
Men Adult White
Open weight
1. Otto Kuikka, GB Gym Helsinki
2. arttu veijanen, Combat Society
3. Juho Sorvali, Takado
3. Roope Savander, Espoon Kehähait
+92 kg
1. Aleksi Paavola, BJJ Center
2. Jani Gröhn, Grappling Team Pori
3. Janne Kärhä, MMA Imatra
3. Roope Savander, Espoon Kehähait
-83 kg
1. Miikka Selkämaa, Tampereen Jujutsukoulu
2. Ville Hyvönen, BJJ Center
3. Teemu Heikkilä, Kushin-kan
3. Artem Ushakov, Lion BJJ
-74 kg
1. Vili Kiviluoma, BJJ Vaasa
2. Tuomas Soveri, Kushin-kan
3. Nikke Voutilainen, Barreto jiu-jitsu Lahti
3. Joonas Hesso, BJJ Center
-92 kg
1. Otto Kuikka, GB Gym Helsinki
2. Marek Merisalu, BJJ Center
3. Seppo Niemi, Proeliator Jiu-Jitsu
3. Sauli Hyvärinen, GB Gym Helsinki
-65 kg
1. Joni Perkkilä, Sports Academy No.1
2. Jami Lehto, BJJ Center
3. Oleg Starodumov, Turun Judoseura
3. Joonas Koivula, Grappling Team Pori
Women Adult White/Blue
Open weight
1. Eveliina Karelehto, Finnfighters Gym
2. nanna saadi, Finnfighters Gym
3. Pilvi Kuhanen, Kushin-kan
3. Mille Pedersen, Arte Suave - CheckMat
+63 kg
1. Eveliina Karelehto, Finnfighters Gym
2. Mille Pedersen, Arte Suave - CheckMat
3. Pilvi Kuhanen, Kushin-kan
3. Inkeri Lehmusoksa, BJJ Center
-63 kg
1. Hanna Hirvonen, Jyväskylän Fight Club
2. nanna saadi, Finnfighters Gym
3. salla ylistö, Lohjan Kamppailukeskus
3. Heli Siltala, Jyväskylän Fight Club
Men Senior over 40 years White/Blue
Open weight
1. Sven Borgers, BJJ Center
2. carl husso, Turun Ju-jutsuseura
+92 kg
1. carl husso, Turun Ju-jutsuseura
2. Kari Uoti, BJJ Center
-83 kg
1. Sven Borgers, BJJ Center
2. Tore Lasn, 3D Treening
Women Adult Purple/Brown/Black
Open weight
1. Venla Luukkonen, Jyväskylän Fight Club
2. Patricia Kazimierczak, Prana Jiu Jitsu
+63 kg
1. Venla Luukkonen, Jyväskylän Fight Club
-63 kg
1. Patricia Kazimierczak, Prana Jiu Jitsu
2. Outi Järvilehto, GB-Gym Helsinki
Men Adult Blue
+92 kg
1. Risto Vesanto, BJJ Center
2. Esa Rintala, Takado
3. Lasgush Kqiku, Combat Academy Of Finland
3. ilmari Leppänen, Tampereen Jujutsukoulu
-92 kg
1. Jesse Urholin, Grappling Team Pori
2. Harri Paakkola, BJJ Center
3. Teemu Koivisto, Grappling Team Pori
3. Olli Varje, Combat Society
-83 kg
1. Samuel Kantala, Fightzone Stockholm / Checkmat
2. amir Jawad, Fightzone-Stockholm/Checkmat
3. Kari Vartiainen, MMA Vantaa
3. Lauri Pääkkö, Kajaanin Ju-Jutsuseura
-74 kg
1. max lindblad, Prana Jiu Jitsu Klubb
2. Riku Hapulahti, Heracles
3. Tomi Juopperi, BJJ Center
3. Ari Raunemaa, Kushin-kan
-65 kg
1. marko oikarainen, MMA Rovaniemi
2. Alexander Höög Thomsen, Prana Jiu Jitsu
3. Tommi Koistinen, BJJ Center
3. Riku Forsell, Pankration Gym
Men Juvenile White/Blue
-71 kg
1. Jim Hagström, Takado
2. Toni Katava, Heracles
3. martin lietzen, Heracles
3. Tuure Hakala, Heracles
Men Teen White/Yellow/Orange/Green
+69 kg
1. Riku Lahdenperä, BJJ Center
2. alex roos, BJJ Center
3. eetu simola, hilti hanko
-49 kg
1. Eppu Riihelä, Heracles
2. Mika Nieminen, Heracles
3. eetu sopanen, GB Gym Helsinki
3. Samuli Laakkonen, Combat Society
Men Junior White/Yellow/Orange/Green
-54 kg
1. Ville Kujala, Tampereen Jujutsukoulu
2. oliver alakörkkö, BJJ Center
3. Gabriel Jeriko Keski-Korhonen, Combat Society
3. Maiken Halme, GB Gym
-34 kg
1. Jani Laamanen, Combat Society
2. Topias Hassinen, Sports Academy No.1
3. henry viitala, Combat Society
3. Antti Kujala, Tampereen Jujutsukoulu