A: [b]Brasilia, Kroatia[/b], Meksiko, Kamerun B: [b]Espanja, Hollanti[/b], Chile, Australia C: [b]Kolumbia, Kreikka[/b], Norsunluurannikko, Japani D: [b]Uruguay[/b], Costa Rica, Englanti, [b]Italia[/b] | E: [b]Sveitsi[/b], Ecuador,[b] Ranska[/b], Honduras F: [b]Argentiina, Bosnia ja Hertsegovina[/b], Iran, Nigeria G: [b]Saksa, Portugali[/b], Ghana, USA H: [b]Belgia[/b], Algeria, [b]Venäjä[/b], Etelä-Korea |
12.6. Brasilia–Kroatia 23.00 (Sao Paulo) – TV2 klo 21.10, Yle Puhe klo 22.30
13.6. Meksiko–Kamerun 19.00 (Natal) – TV2 klo 18.00
17.6. Brasilia–Meksiko 22.00 (Fortaleza) – TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
19.6. Kamerun–Kroatia 01.00 (Manaus) – TV2 klo 00.50, uusinta klo 12.00
23.6. Kamerun–Brasilia 23.00 (Brasilia) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
23.6. Kroatia–Meksiko 23.00 (Recife) – Yle Fem klo 22.50
Lohko B (Australia, Chile, Espanja, Hollanti)
13.6. Espanja–Hollanti 22.00 (Salvador) – TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.50
14.6. Chile–Australia 01.00 (Cuiaba) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
18.6. Australia–Hollanti 19.00 (Porto Alegre) – TV2 klo 18.00
18.6. Espanja–Chile 22.00 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
23.6. Australia–Espanja 19.00 (Curitiba) – Yle Fem klo 18.50
23.6. Hollanti–Chile 19.00 (Sao Paulo) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
Lohko C (Japani, Kolumbia, Kreikka, Norsunluurannikko)
14.6. Kolumbia–Kreikka 19.00 (Belo Horizonte) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
15.6. Norsunluurannikko–Japani 04.00 (Recife) – TV2 klo 03.50
19.6. Kolumbia–Norsunluurannikko 19.00 (Brasilia) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
20.6. Japani–Kreikka 01.00 (Natal) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
24.6. Japani–Kolumbia 23.00 (Cuiaba) – TV2 klo 22.30
24.6. Kreikka–Norsunluurannikko 23.00 (Fortaleza) – Yle Fem klo 22.50
Lohko D (Costa Rica, Englanti, Italia, Uruguay)
14.6. Uruguay–Costa Rica 22.00 (Fortaleza) – TV2 klo 21.35
15.6. Englanti–Italia 01.00 (Manaus) – TV2 klo 00.50, Yle Puhe klo 00.50
19.6. Uruguay–Englanti 22.00 (Sao Paulo) – TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
20.6. Italia–Costa Rica 19.00 (Recife) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
24.6. Italia–Uruguay 19.00 (Natal) – TV2 klo 18.30
24.6. Costa Rica–Englanti 19.00 (Belo Horizonte) – Yle Fem ja Yle Puhe klo 18.50
Lohko E (Ecuador, Honduras, Ranska, Sveitsi)
15.6. Sveitsi–Ecuador 19.00 (Brasilia) – TV2 klo 18.00
15.6. Ranska–Honduras 22.00 (Porto Alegre) – TV2 klo 21.35, Yle Puhe klo 21.50
20.6. Sveitsi–Ranska 22.00 (Salvador) – TV2 klo 21.35
21.6. Honduras–Ecuador 01.00 (Curitiba) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
25.6. Honduras–Sveitsi 23.00 (Manaus) – TV2 klo 22.30
25.6. Ecuador–Ranska 23.00 (Rio De Janeiro) – Yle Fem klo 22.50
Lohko F (Argentiina, Bosnia ja Hertsegovina, Iran, Nigeria)
16.6. Argentiina–Bosnia ja Hertsegovina 01.00 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
16.6. Iran–Nigeria 22.00 (Curitiba) – TV2 klo 21.35
21.6. Argentiina–Iran 19.00 (Belo Horizonte) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.6. Nigeria–Bosnia ja Hertsegovina 01.00 (Cuiaba) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
25.6. Nigeria–Argentiina 19.00 (Porto Alegre) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
25.6. Bosnia ja Hertsegovina–Iran 19.00 (Salvador) – Yle Fem klo 18.50
Lohko G (Ghana, Portugali, Saksa, USA)
16.6. Saksa–Portugali 19.00 (Salvador) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
17.6. Ghana–USA 01.00 (Natal) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
21.6. Saksa–Ghana 22.00 (Fortaleza) – TV2 klo 21.35
23.6. USA–Portugali 01.00 (Manaus) – TV2 klo 00.50, uusinta TV2 klo 12.00
26.6. USA–Saksa 19.00 (Recife) – Yle Fem & Yle Puhe klo 18.50
26.6. Portugali–Ghana 19.00 (Brasilia) – TV2 klo 18.30
Lohko H (Algeria, Belgia, Etelä-Korea, Venäjä)
17.6. Belgia–Algeria 19.00 (Belo Horizonte) – TV2 klo 18.00
18.6. Venäjä–Etelä-Korea 01.00 (Cuiaba) – TV2 klo 00.50
22.6. Belgia–Venäjä 19.00 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 18.00, Yle Puhe klo 18.50
22.6. Etelä-Korea–Algeria 22.00 (Porto Alegre) – TV2 klo 21.35
26.6. Etelä-Korea–Belgia 23.00 (Sao Paulo) – TV2 klo 22.30
26.6. Algeria–Venäjä 23.00 (Curitiba) – Yle Fem klo 22.50
Neljännesvälierät
28.6. klo 19.00: 1A–2B, ottelu 49 (Belo Horizonte) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
28.6. klo 23.00: 1C–2D, ottelu 50 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
29.6. klo 19.00: 1B–2A, ottelu 51 (Fortaleza) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
29.6. klo 23.00: 1D–2C, ottelu 52 (Recife) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
30.6. klo 19.00: 1E–2F, ottelu 53 (Brasilia) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
30.6. klo 23.00: 1G–2H, ottelu 54 (Porto Alegre) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
1.7. klo 19.00: 1F–2E, ottelu 55 (Sao Paulo) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.50
1.7. klo 23.00: 1H–2G, ottelu 56 (Salvador) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.50
Puolivälierät
4.7. klo 19.00: 53 voittaja–54 voittaja, ottelu 58 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
4.7. klo 23.00: 49 voittaja–50 voittaja, ottelu 57 (Fortaleza) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
5.7. klo 19.00: 55 voittaja–56 voittaja, ottelu 60 (Brasilia) – TV2 klo 18.30, Yle Puhe klo 18.30
5.7. klo 23.00: 51 voittaja–52 voittaja, ottelu 59 (Salvador) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30
Välierät
8.7. klo 23.00: 57 voittaja–58 voittaja, ottelu 61 (Belo Horizonte) – TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30, uusinta TV2 9.7. klo 12.00
9.7. klo 23.00: 59 voittaja–60 voittaja, ottelu 62 (Sao Paulo) – TV2 klo 22.15, Yle Puhe klo 22.30, uusinta TV2 10.7. klo 12.00
Pronssiottelu
12.7. klo 23.00 (Brasilia) – TV2 klo 22.30, Yle Puhe klo 22.30, uusinta TV2 13.7. klo 12.00
Loppuottelu
13.7. klo 22.00 (Rio De Janeiro) – TV2 klo 21.00, Yle Puhe klo 21.30, uusinta TV2 14.7. klo 12.00